Zabezpečenie náhradného bytu | Poradňa | Advokátska kancelária BÁNOS & KOŠÚTOVÁ

Zabezpečenie náhradného bytu - Právna poradňa

Nachádzate sa tu

Momentálne neexistuje žiaden obsah zaradený do tohto výrazu.

Máte otázku?

Šetrite čas, nečakajte na odpoveď. Skúste vyhľadať, či už nebola Vaša otázka zodpovedaná.

Zabezpečenie náhradného bytu

23.10.2014 17:12 Mirka

Dobry vecer, potrebujem poradit. Na zaklade sudneho rozhodnutia musim zabezpecit byvalym najomcom nahradny byt, kym ho nezabezpecim nie su povinni sa vystahovat...Mozete mi dat prosim prakticky navod ako to mam urobit? Citala som o tom v zakone, ale vobec mi nie je jasne, ako mam postupovat? Dakujem za odpoved.


Odpovede

Advokátska kancelária BÁNOS & KOŠÚTOVÁ

19.11.2014 11:15

Dobrý deň, náhradným bytom sa na účely Občianskeho zákonníka rozumie byt, ktorý svojou veľkosťou a vybavením dokáže zabezpečiť ľudsky dôstojné bývanie nájomcu a členov jeho domácnosti. Podľa rozhodnutia slovenských súdov takýmto bytom môže byť aj byt s jednou obytnou miestnosťou, ak dokáže zabezpečiť vyššie uvedené podmienky. Primerané je však zabezpečiť byt s obdobnými podmienkami ako ten,ktorý ste prenajímali. Tento náhradný byt nemusí byť zabezpečený len v obci, v ktorej sa nachádzal pôvodný nájomný byt. Musí byť však umiestnený v takej vzdialenosti od pracoviska nájomcu, aby mu bolo umožnené denné dochádzanie do práce. V prípade ak takýto náhradný byt zabezpečíte, je potrebné poslať nájomníkom písomné vyhlásenie o zabezpečení bytovej náhrady( písomné vyhlásenie osoby, ktorá poskytne náhradný byt alebo náhradné ubytovanie o tom, že uzavrie zmluvu o nájme bytu s osobou, ktorá má byt vypratať). Nájomca, ktorý má byt vypratať, je povinný uzavrieť zmluvu o bytovej náhrade do 30 dní od doručenia písomného vyhlásenia o zabezpečení bytovej náhrady. Ak nájomnú zmluvu bezdôvodne neuzavrie, jeho nárok na bytovú náhradu zanikne.


Súvisiace články


Nájom bytu

Otázka: Dobrý deň pán advokát, obraciam sa na Vás s otázkou týkajúcou sa nájmu k bytu. Uzatvorila som nájomnú zmluvu, kde je v čl. VII ods.3 uvedené, že v prípade skončenia nájmu je nájomca povinný ihneď v deň doručenia výpovede odovzdať prenajímateľovi kľúče od bytu, od vchodu bytového domu a od schránky a odovzdať mu byt.    Čítať viac

Poskytujeme právne služby vo všetkých hlavných právnych oblastiach

Prejsť na všetky služby
Naši klienti sú aj