Vydedenie osvojeného syna - Právna poradňa

Nachádzate sa tu

Naši klienti sú aj

Momentálne neexistuje žiaden obsah zaradený do tohto výrazu.

Máte otázku?

Šetrite čas, nečakajte na odpoveď. Skúste vyhľadať, či už nebola Vaša otázka zodpovedaná.

Vydedenie osvojeného syna

28.09.2018 09:00 Mariana Z.

Dobry den mam dvoch synov jedneho biologického druheho sme si adoptovali ešte nie je plnoletý robí nám už teraz veľke problémy vyhladal si na fb podla rodneho listu biologických rodičov su to romovia pravdepodobne ked dovrši plnoletost pojde ku nim nám vykrikuje že nie sme nikto nie sme rodičia jeho ako postupovat ked nechcem aby v buducnosti dedil s našim synom a nerobil mu aj s jeho biologickou rodinou problémy poradte mi prosim dakujem


Odpovede

Advokátska kancelária BÁNOS & KOŠÚTOVÁ

30.09.2018 18:24

Dobrý deň, vydedenie potomka je možné podľa ustanovenia § 469a Občianskeho zákonníka. V zmysle tohto ustanovenia Vy ako poručiteľ môžete vydediť potomka ak Vám v rozpore s dobrými mravmi neposkytne potrebnú pomoc v chorobe, v starobe alebo v iných závažných prípadoch, ak trvalo neprejavuje opravdivý záujem, ktorý by ako potomok mal prejavovať, ďalej ak bol odsúdený pre úmyselný trestný čin na trest odňatia slobody v trvaní najmenej jedného roka a trvalo vedie neusporiadaný život. Súčasťou Vášho prípadného závetu by v tomto prípade tak mala byť aj listina o vydedení, v ktorej ale musíte svoje rozhodnutie riadne odôvodniť.


Súvisiace články


Vydedenie

Otázka: Dobrý deň pán advokát, prosím Vás o radu a pomoc pri riešení môjho problému. Som vdovec na dôchodku, mám dcéru, ktorú som po smrti manželky vychovával sám. Keď sa dcéra po ukončení VŠ osamostatnila, prispel som jej na kúpu bytu sumou vo výške 50.    Čítať viac

Poskytujeme právne služby vo všetkých hlavných právnych oblastiach

Prejsť na všetky služby