Odstupné - Právna poradňa

Nachádzate sa tu

Naši klienti sú aj

Momentálne neexistuje žiaden obsah zaradený do tohto výrazu.

Máte otázku?

Šetrite čas, nečakajte na odpoveď. Skúste vyhľadať, či už nebola Vaša otázka zodpovedaná.

Odstupné

12.09.2014 14:39 anonym

Dobrý den.Chcem sa Vas opýtať či má moj muž nárok na odstupné zo zdravotných dôvodov.Robí za pásom 7 rokov a má problémy z lakťom.Dal už výpoveď a aj firemný lekár posúdil že nemôže vykonávať tu prácu a teraz čaká na firmu ako sa mu vyjadrí.Má právo na odstupné ďakujem.


Odpovede

Advokátska kancelária BÁNOS & KOŠÚTOVÁ

13.09.2014 14:43

Dobrý deň, § 76 Zákonníka práce taxatívne ustanovuje dôvody, kedy má zamestnanec nárok na odstupné, ale v prípade výpovede zo strany zamestnanca zamestnávateľ nemá povinnosť udeliť zamestnancovi odstupné.


Súvisiace články


Môžu mi dať výpoveď? Mám právo na odstupné?

Otázka: Dobrý deň pán advokát. Chcem Vás poprosiť o radu. Dozvedela som sa ,že môj zamestnávateľ -firma s.r.o k 31.4.2013 končí svoju činnosť. Zatiaľ sa mi nikto z firmy neozval - tieto informácie mám od kolegov z práce.    Čítať viac

Výpoveď a odstupné

Otázka: Dobrý deň pán advokát, našla som si na internete Vašu advokátsku kanceláriu a rozhodla som sa osloviť Vás. Od 1.augusta 2012 mám pracovnú zmluvu na dobu neurčitú, zo začiatku som nemala žiadne problémy, pracovné podmienky boli dobré, aj kolektív bol skvelý.    Čítať viac

Poskytujeme právne služby vo všetkých hlavných právnych oblastiach

Prejsť na všetky služby