Matka znemožňuje komunikáciu s dcérou | Poradňa | Advokátska kancelária BÁNOS & KOŠÚTOVÁ

Matka znemožňuje komunikáciu s dcérou - Právna poradňa

Nachádzate sa tu

Momentálne neexistuje žiaden obsah zaradený do tohto výrazu.

Máte otázku?

Šetrite čas, nečakajte na odpoveď. Skúste vyhľadať, či už nebola Vaša otázka zodpovedaná.

Matka znemožňuje komunikáciu s dcérou

24.01.2014 10:13 Anonym

Dobrý deň ! Som rozvedený a dve deti sú v opatere matky . Máme neobmedzený styk . Ex manželka so mnou nekomunikuje aj ked ide o deti . Aby som bol s deťmi v kontakte kúpil som dcére pred rokom telefón . Dcéra má 9 rokov . Jej matka používa ten telefón pre svoje účely a dokonca si ho bráva do práce . Mne tak znemožňuje komunikáciu s dcérou . Dcéru nechcem zaťahovať do sporov . Dá sa táto situácia vyriešiť na súde aj bez nej ? Ďakujem


Odpovede

Advokátska kancelária BÁNOS & KOŠÚTOVÁ

29.01.2014 21:40

Dobrý deň, matka dieťaťa Vám nesmie brániť v pravidelnom informovaní sa o Vašom dieťati, v zmysle § 24 ods. 5 Zákona o rodine rodič, ktorému nebolo maloleté dieťa zverené do osobnej starostlivosti, môže sa práva na pravidelné informovanie sa o maloletom dieťati domáhať na súde. Najlepšie by bolo, ak by ste matku vyzval, aby Vám v komunikácii s deťmi nebránila, inak budete nútený sa obrátiť na súd, nakoľko máte na to právo. Pokiaľ ide o súdne rozhodovanie, súd sa snaží pri rozhodovaní vo veciach maloletých pokiaľ je to možné, nezaťahovať ich do súdnych sporov rodičov.


Súvisiace články


Návrat s dieťaťom na Slovensko

Vážená advokátska kancelária, chcela by som sa poradiť. Žijem v Španielsku, mám 6 ročného syna zo Španielom. Teraz sme sa rozišli a ja musím odcestovať späť na Slovensko. Nemám tu prácu a samozrejme žiadny príjem.    Čítať viac

Osvojenie dieťaťa

Otázka: Pán advokát, môj manžel by si chcel osvojiť môjho 7 ročného syna. Biologický otec s tým ale nesúhlasí, dal len súhlas na zmenu priezviska. Momentálne je vo väzení, výživné platí len na príkaz exekúcie, predtým nie.    Čítať viac

Zvýšenie výživného

Otázka: Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu. V roku 2007 sa môj partner rozviedol, kde sa spoločne dohodli ,že bude prispievať na dve deti na každú sumou 2.000,- Sk adekvátne k zárobku ktorý v tom čase mal, o dva roky neskôr jeho ex manželka požiadala znova o zvýšenie ,ale toto bolo zamietnuté z dôvodu zmeny zamestnania a nižšieho prímu partnera (chcem pripomenúť, že jeho bývala partnerka sa hneď 4 mesiace po rozvode vydala za iného muža, ktorý pracuje neustále v zahraničí a jeho príjem je nadštandardný.    Čítať viac

Výživné na dospelú dcéru

Otázka: Dobrý deň pán advokát, chcela by som sa spýtať na jeden problém, ktorý má môj priateľ. Má dcéru, ktorá je už dospelá, má 20 rokov a študuje na vysokej škole. Popritom zarába okolo 400 eur mesačne a žiada teraz môjho priateľa, aby je platil výživné vo výške 100 eur mesačne, lebo jej peniaze, ktoré si zarobí, nepostačujú.    Čítať viac

Riadna príprava dieťaťa na styk s otcom

Otázka: Vážená advokátska kancelária, chcela by som sa opýtať na pojem riadne pripraviť dieťa na styk s otcom, či som povinná dávať deťom náhradne oblečenie k otcovi. Odpoveď: Pojem riadne pripraviť dieťa na styk s otcom znamená dieťa umyť, obliecť, obuť a prichystať ho na odovzdanie otcovi, pričom prichystanie neznamená len vyššie vymenované náležitosti, ale aj psychické prichystanie dieťaťa na jeho odovzdanie otcovi.    Čítať viac

Poskytujeme právne služby vo všetkých hlavných právnych oblastiach

Prejsť na všetky služby
Naši klienti sú aj