Fotenie a šírenie cirkevného objektu | Poradňa | Advokátska kancelária BÁNOS & KOŠÚTOVÁ

Fotenie a šírenie cirkevného objektu - Právna poradňa

Nachádzate sa tu

Momentálne neexistuje žiaden obsah zaradený do tohto výrazu.

Máte otázku?

Šetrite čas, nečakajte na odpoveď. Skúste vyhľadať, či už nebola Vaša otázka zodpovedaná.

Fotenie a šírenie cirkevného objektu

02.09.2021 01:54 anonym
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je je fyzická osoba alebo právnická osoba zastúpená fyzickou osobou oprávnená nakrúcať videozáznam a zdieľať ho prostredníctvom sociálnej siete, ktorý obsahuje ukážku zachytávajúce cirkevné objekty(kostoly, kaplnky a pod) bez súhlasu správcu farnosti? Ďakujem, Stanislava

Odpovede

Advokátska kancelária BÁNOS & KOŠÚTOVÁ

16.09.2021 19:22

Dobrý deň,
zachytávanie objektov ako sú stavby kostolov a kaplniek prostredníctvom fotografie alebo videozáznamu a ďalšie šírenie tohto záznamu je možné v prípade, pokiaľ na týchto nebudú vyobrazené osoby, ktoré by vopred neudelili súhlas s takýmto použitím ich osobných údajov. Stavby môžu byť považované tiež za architektonické diela, ku ktorým môžu mať ich autori ešte stále autorské práva. Majetkové autorské práva patria autorovi diela počas jeho života a ešte 70 rokov po jeho smrti. Odporúčame preto akékoľvek zachytávanie týchto objektov vopred prekonzultovať, prípadne žiadať súhlas s takýmto vyobrazením.


Súvisiace články


Ochrana súkromia - neoprávnené fotenie

Otázka: Dobrý deň pán advokát, obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc. Už niekoľko mesiacov máme nepríjemnosti s jednou našou staršou pani susedkou. Ide o to, že vždy keď vyjdeme z domu, či už na dvor alebo do záhrady, tak príde k svojmu plotu a začne nás fotiť.    Čítať viac

Súdny dvor Európskej únie považuje IP adresu za osobný údaj

Prevádzkovatelia webstránok pozor! Ak ukladáte IP adresy, po novom budete musieť s týmito zaobchádzať ako s osobnými údajmi. Ak tak neučiníte vystavujete sa možnému riziku sankcií. IP adresu možno definovať ako sieťovú adresu zariadenia (napr.    Čítať viac

Urážka na cti

Otázka: Vážený pán advokát, chcel by som sa opýtať či sa dá podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa za urážku na cti. Moja mama žije s mojím bratom v jednej domácnosti, kde tiež žije aj bratov zať.    Čítať viac

Neoprávnené fotenie

V zmysle ustanovení § 11 až 16 Občianskeho zákonníka má každá fyzická osoba právo na ochranu svojej osobnosti, najmä života a zdravia, občianskej cti a ľudskej dôstojnosti, súkromia, ochranu mena a prejavov osobnej povahy.    Čítať viac

Poskytujeme právne služby vo všetkých hlavných právnych oblastiach

Prejsť na všetky služby
Naši klienti sú aj